Chore zęby to poważny problem

0 Comments

stomatolog

Zapracowanie, stres i życie w ciągłym biegu sprawiają, że zapominamy często o tym, co najważniejsze – o naszym zdrowiu. Niestety zaczynamy się martwić dopiero w momencie gdy nasz organizm zaczyna protestować i zaczyna po prostu boleć. Przeraża nas ilość zachorowań na raka i całą winę zrzucamy na zanieczyszczone środowisko i geny.

Tymczasem musimy po prostu zacząć o siebie dbać.

Badania okresowe powinny być obowiązkowo przeprowadzane raz w roku, tym bardziej, że lekarz pierwszego kontaktu bez problemu wypisze nam na nie skierowanie. Wiele chorób przewlekłych zaczyna się właśnie bezobjawowo a możliwość ich wykrycia i zahamowania daje dopiero analiza wyników rutynowych badań. Nie powinniśmy zaniedbywać również zdrowia naszych zębów. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że zepsute zęby mogą być przyczyną wielu chorób.

Konsekwencjami unikania wizyt u dentysty mogą być problemy z sercem, nerkami czy wątrobą. Bakterie, które powstają gdy przechodzimy stan zapalny, przedostają się do krwioobiegu i uszkadzają ściany naczyń krwionośnych. Przyczyniają się do tego głównie gronkowce i paciorkowce, które mogą zaszkodzić całemu organizmowi i praktycznie każdemu organowi.

Nie lekceważmy wizyt w gabinecie stomatologicznym. Dentysta dokona przeglądu stanu jamy ustnej – może okazać się, że ta wizyta zapobiegnie wielu innym problemom zdrowotnym. Obecne techniki dentystyczne i nowoczesna aparatura pozwalają na zminimalizowanie bólu i dokładne leczenie zębów. Taką dysponuje choćby gabinet Impla w Krakowie.

Nie zapominajmy również o leczeniu mlecznych zębów u dzieci. Ich choroby mogą być równie poważne w skutki.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *