Chronią przed ogniem

0 Comments

zaprawa ognioodporna

Budując dom i wyposażając wnętrza musimy pamiętać o takich elementach jak materiały ogniotrwałe, których mamy dzisiaj duży wybór.
Na przykład, gdy planujemy, że w naszym salonie znajdzie się kominek to przy jego stawianiu nie może zabraknąć na liście zakupów takiej rzeczy jak zaprawa ognioodporna, która będzie wykorzystana w jego budowie i nie tylko. Kominek w salonie bowiem to nie tylko piękna ozdoba i źródło ciepła, które ceni sobie wiele osób. Musimy przede wszystkim myśleć jednak o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich. Nieodpowiednie jego zaizolowanie może bowiem grozić pożarem, a tego z pewnością nikt by u siebie nie chciał. Zaprawa ogniotrwała wykorzystywana jest na przykład do łączenia prostek, płytek szamotowych w piecach kaflowych czy do pieców i kominków ogrodowych. Zaprawa ognioodporna uchroni też pozostałe elementy wykorzystane w tym miejscu na przykład przed pękaniem, co może zdarzyć się przy wysokiej temperaturze. Materiały ognioodporne to mogą być również płyty izolacyjne, masy, kleje powłoki, tekstylia czy betony. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego, czego użyć i w jakim miejscu to na pewno powinniśmy zapytać o poradę fachowca, który dokładnie określi nam czego nam potrzeba. W zależności od tego czy chodzi o kominek, piec czy jeszcze inne wyposażenie.
Z dostępnością takich elementów jak materiały ogniotrwałe nie powinno być problemu, ponieważ do wyboru mamy różnych producentów, którzy proponują też różne ceny i składy danych zapraw czy tym podobnych. Przy wyborze powinniśmy jednak głównie kierować się bezpieczeństwem.

Odpowiednie zaprawy znajdziecie pod tym adresem: ceramic.com.pl

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *