Co do okien? Rolety rzymskie czy plisy?

0 Comments

rolety rzymskie i plisy na wymiar - Krakżal Kraków

W ostatnich kilkunastu latach można zaobserwować duże zmiany w wystroju wnętrz, zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w budynkach użyteczności publicznej. Tradycyjne firany zastąpiły rolety rzymskie oraz plisy, które pięknie dekorują okna, jak również są niezwykle praktyczne.

Niesłabnąca popularność rolet bierze się z ich ogromnej różnorodności, paleta deseni jest w zasadzie nieograniczona. Większość producentów realizuje także zamówienia indywidualne, więc można je zamontować na każde, nawet bardzo nietypowe okno. Tego typu rolety poza ich funkcją praktyczną, pełnią rolę dekoracyjną, nadając naszym wnętrzom modnego charakteru. Projektanci wnętrz bardzo je cenią i coraz częściej umieszczają je w projektach biur, gabinetów, czy pomieszczeń użyteczności publicznej.

Równie dobrym rozwiązaniem co rzymskie rolety, są plisy. Kiedyś były niezwykle modne i popularne, w obecnych czasach może troszkę odeszły w zapomnienie, ale nadal mają spore grono zwolenników. Obecnie wykonywane są z lepszych materiałów, są także dostępne w pełnej gamie barw, bywają również dwukolorowe. Ogromną zaletą tego typu żaluzji jest możliwość regulacji zaciemnienia.

Jedyną wadą plis jest ich czyszczenie, a zbierają one niestety wiele kurzu. Każde „żeberko”, należy wyczyścić ręcznie, uważając aby go nie uszkodzić. W roletach typu rzymskiego materiał przyczepiony jest do szyny za pomocą rzepa, więc wystarczy go odpiąć do prania.

Bez względu czy zdecydujemy się na rolety rzymskie czy na plisy wybór z pewnością będzie trafiony. A gdzie kupować takie produkty? Najlepszym wyborem będą salony z osłonami okiennymi, które wykonywane są na miarę, czyli pracownicy mierzą nasze okna, następnie produkt jest wytwarzany bezpośrednio pod zdjęty wymiar i na końcu oczywiście montowany w naszym domu. Kraków taki salon ma na przykład na Woli Justowskiej – Salon Krakżal Kraków. W salonie tym znajdziemy zarówno rolety rzymskie jak i plisy. Można je zobaczyć pod poniższymi linkami:

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *