Czym sugerować się wybierając biuro księgowe?

0 Comments

wybieraj tylko rzetelne biuro ksiegowe

Wybór biura księgowego do obsługi firmy jest bardzo dużym wyzwaniem dla przedsiębiorcy. Warto bowiem mieć świadomość, że od właściwego wyboru będzie zależało prawidłowe rozliczanie się z urzędem skarbowym. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że błąd w takich rozliczeniach może wiązać się z poważnymi konsekwencjami i czasami nieodpowiedzialnie lekceważą ten temat.

Jak zatem prawidłowo wybrać biuro księgowe w Krakowie? Komu zaufać? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jedną z najistotniejszych kwestii jest dokładne sprawdzenie czy dane biuro rachunkowe posiada certyfikat księgowy Ministra Finansów. Kolejnym ważnym aspektem, który powinien mieć wpływ na wybór biura księgowego jest sprawdzenie ważna polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). Nie każdy ma bowiem świadomość, że wykupienie takiej polisy przez dane biuro księgowe jest zabezpieczeniem firmy przed ewentualnymi błędami. Polisa świadczy również, iż osoba, która będzie prowadziła księgowość firmy (np. właściciel małego biura księgowego), traktuje klienta poważnie.

Trzeba zdawać sobie bowiem sprawę, że za błędy księgowe przed urzędem skarbowym odpowiada właściciel firmy, któremu oczywiście przysługuje prawo do odszkodowania od biura księgowego. Ponadto należy wiedzieć, że biuro księgowe nie odpowiada za zobowiązania podatkowe klienta wobec urzędu skarbowego. Nie ma w tej sytuacji znaczenia, jaka umowa została zawarta z biurem księgowym. Wszystko to powoduje, że naprawdę kluczową kwestią jest korzystać z usług fachowego i profesjonalne działającego biura rachunkowego.

Zobacz tutaj: www.Talented.pl – Biuro Księgowe Kraków

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *