Elastyczna i funkcjonalna taśma LED

0 Comments

lampy led

Taśma LED jest jednym z rodzajów oświetlenia, który cieszy się dużą popularnością. Doskonale spełnia swoją funkcję zarówno w mieszkaniach, domach, hotelach, restauracjach, czy w ogrodach, przed garażem. Można również je stosować w miejscach trudno dostępnych, w jakich inny rodzaj oświetlenia by się nie sprawdził.

Taśmy te są elastyczne, samoprzylepne; można je także ciąć nożyczkami. W sprzedaży są standardowo oferowane w rolkach o długości 5 metrów, jednak można spotkać się też z dłuższymi rolkami. Można je również wyróżnić ze względu na rodzaj: taśmy jednokolorowe, które przycina się co 5 centymetrów i taśmy LED RGB, które można ciąć co 10 centymetrów. Dzięki możliwości przycinania taśmy, zawsze uda się ją dostosować do określonych wymiarów, tworząc estetyczne i równomierne podświetlenie.

Oświetlenie to najlepiej funkcjonuje wtedy, gdy uda się je całkowicie ukryć. Jeśli nie jest to możliwe, wtedy można zastosować profile aluminiowe LED. Bardzo dobrze się sprawdzają przy oświetlaniu schodów, blatów, mebli, półek, podłóg, sufitów, a nawet ścian. Można je też stosować do oświetlania łazienki i na zewnątrz. Wybierając profile aluminiowe, zabezpiecza się dodatkowo diody przed uszkodzeniem mechanicznym, przed wilgocią, jak również przed odklejaniem taśmy.

Dostępne są także taśmy LED sprzedawane w silikonie, które najlepiej sprawdzają się w pomieszczeniach i podwyższonej wilgotności, takich jak łazienki, czy łaźnie. Taśmy te są sprzedawane wraz ze sterownikiem na pilot. W ten sposób uda się ustalić kolor oświetlenia, bądź też dobrać sekwencję, w jakich barwa ma się zmieniać. W mieszkaniach najczęściej stosuje się taśmy o barwie białej ciepłej lub zimnej.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *