Jaki rodzaj tynków jest najlepszy?

0 Comments

tynki cementowo-wapienne Kraków

Z całą pewnością niektóre materiał budowlane są niezbędne, a inne opcjonalne. Do tych, których często niczym innym nie da się zastąpić należą tynki. Jakie ich rodzaje są jednak warte polecenia? Z czego dzisiaj budowlańcy korzystają najczęściej?
Mocne tynki gipsowe

Wydaje się, że na pierwszym miejscu rankingu tynków należy umieścić tynki gipsowe. Na czym polega ich przewaga? Chodzi tutaj przede wszystkim o wytrzymałość. Są one mocne, praktycznie nie do uszkodzenia w sposób mechaniczny. Poza tym, wytrzymują również bardzo dobrze kontakt z różnymi innymi czynnikami niszczącymi. Stąd też trwałość tynków gipsowych, które czasem pozostają nienaruszone przez bardzo wiele lat. Warto na pewno wspomnieć chociażby o odporności na wilgotność. Z racji tego, że nie prowadzi ona do niszczenia tynków gipsowych, dobrze sprawdzają się one w różnego typu wilgotnych pomieszczeniach. Tynkując na przykład piwnicę koniecznie trzeba więc wybrać właśnie tynki gipsowe.

Ponadto, zaletą tego rodzaju tynków jest prostota ich użycia. Nie trzeba się wiele męczyć, ażeby je przygotować. W zasadzie, nawet każdy laik powinien dać sobie z tym radę. Zmieszane materiały są bowiem dzisiaj sprzedawane w sklepach. Produkt tego typu wystarczy już jedynie rozrobić we wskazanej przez producenta ilości wody, aby otrzymać gotowy tynk.

Czy tynki gipsowe to jedyny wybór?

Oczywiście, nie tylko tynki gipsowe są dzisiaj w użyciu. Całkiem często można napotkać także tynki cementowo wapienne. Większość ich właściwości jest odrobinę gorsza niż w przypadku tynków gipsowych, co nie oznacza jednak wcale, że tynki cementowo wapienne są złe. Są również takie właściwości, które są lepsze w przypadku tych właśnie tynków.

Warto na pewno tutaj wskazać chociażby na powiązanie rodzaju tynku z rdzą. Metalowe przedmioty narażone są na korozję, kiedy umieści się je wewnątrz lub na ścianie z tynkiem gipsowym. Kiedy używa się tynków cementowo wapiennych nie ma ryzyka.

Zobacz też: Tynki cementowo-wapienne Kraków | Inside System

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *