Miejsce spełnionych marzeń

0 Comments

widok

Zima trwa w najlepsze. Jednakże nie każdy jest jej zwolennikiem. Ludzie generalnie dzielą się na tych, którzy lubią ekstremalne zimowe sporty oraz wszelkie przygody z tym związane oraz na tych, którzy są fanami gorącego i słonecznego lata. Ci, których nie rajcują sporty zimowe mogą wybrać się do miejsc, gdzie zawsze jest słońce a dzień łączy się z nocą i aktywne życie trwa 24 godziny. Może w tej zimie warto odwiedzić Senegal? Od listopada do kwietnia trwa tam pora sucha.

Stolicą Senegalu jest Dakar, zapewne wszystkim znany choćby ze słynnych rajdów, w których bierze udział wiele gwiazd. Jednakże Dakar to również kolebka reggae oraz jazzu. Tam bowiem odbywają się jedne z najlepszych festiwali tego rodzaju muzyki w całej Afryce Zachodniej. Tam też znajduje się jedna z najpiękniejszych plaży w całym Senegalu. Będąc w Senegalu nie sposób ominąć wysepkę, Il de Goree – oazę spokoju, która zaprasza swoją przepiękną kolonialną architekturą. Pomimo, że dziś to istna oaza spokoju w XVIII wieku stanowiła nader ważny punkt wymiany handlowej- wymiany niewolnikami.

Kolejnym przystankiem w Senegalu jest miejscowość Casamance, którą charakteryzują malownicze potoki, rozlewiska, laguny, wysepki oraz gaje palmowe. Zupełnie inny klimat reprezentują tereny Bassari – tereny górzyste z gęstymi lasami oraz stromymi wodospadami. Tamte regiony zamieszkują najbardziej egzotyczni mieszkańcy całego Senegalu o ile nie całej Afryki. Im to udało się oprzeć cywilizacji i zachować najbardziej pierwotną formę życia. Podobnie zachowują się żyjące na wolności hipopotamy, krokodyle, lwy oraz pantery. Tam to właśnie widok spacerujących na wolności zwierzaków nikogo nie dziwi.

Natomiast dla tych, którym jednak marzy się na przykład Gruzja wycieczki organizuje biuro Czajka Travel.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *