Może by tak posadzić róże parkowe?

0 Comments

ach jakie piękne róże parkowe

Róże są przede wszystkim, ale nie tylko symbolem piękna. Kwiaty róży najczęściej zdobią rabaty, aleje kwiatowe i cieszą nasze oczy. Róże parkowe mają swój urok i przypominają, że nawet w mieście można znaleźć trochę spokoju i wyciszyć emocje. Te róże na ogół rosną obficie, nie sprawiając problemu w uprawie i wytrzymując zmienne warunki atmosferyczne. Są wytrzymałe i piękne. Ich bujność bywa zaletą.

Tak róże parkowe – http://hyzowie.com/18-roze-parkowe – jak i róże wielokwiatowe, które zdobią rabaty to te róże, które widujemy najczęściej i które sprawiają nam swoim widokiem satysfakcję estetyczną. Niewiele innych gatunków kwiatów wzbudza taki czysty zachwyt jak te właśnie róże, nawet wśród ludzi, którzy nie uznają się za estetów i nie cenią wysoko piękna. Najbardziej korzystne dla niedoświadczonych ogrodników są natomiast róże okrywowe, drobnokrzaczaste. Nie wymagają znacznej uwagi, a efekt jest zniewalający.

Jednak róże, czyli jakże różnorodne kwiaty można wykorzystać także w bardziej prozaicznych celach. W zasadzie każdą część kwiatu można spożytkować. Płatki rozsiewające intensywną woń często stają się składnikiem pysznych konfitur. Pod względem wartości odżywczych jest to także bardzo trafny wybór, bo owoce róż zawierają znaczną dawkę witaminy C (sporo tej drogocennej witaminy zawiera róża alpejska). Poza zastosowaniem kulinarnym róża oczywiście jest niezastąpiona w kosmetyce. Róży damasceńskiej wydzielającej intensywny aromat używa się do produkcji olejków, wody i perfum.

Wszelkie krzewy róż najlepiej kupować w sprawdzonych szkółkach róż co będzie gwarancją, że kupujemy zdrowe sadzonki i będziemy mogli cieszyć się naszymi wymarzonymi różami przez długi czas.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *