Najlepsza pościel dla dziecka

0 Comments

spokojny sen

Z całą pewnością, jednym ze zdecydowanie najistotniejszych zakupów jakich dokonują młodzi rodzice jest zakup kompletu pościeli do łóżeczka niemowlaka. Jaki komplet jest jednak odpowiedni? Co jest najważniejsze jeśli chodzi o jej charakterystykę?
Co musi zawierać komplet pościeli do łóżeczka?

Niewątpliwie, bardzo ważne jest to, aby komplet zawierał wszystkie niezbędne elementy. Bardzo potrzebna jest kołderka, ale również odpowiednia poduszeczka dla dziecka. Jednakże, coraz popularniejsze stają się nieco mniej standardowe dodatki. Bardzo przydatny okazuje się być chociażby kokon niemowlęcy.

Jeśli chodzi o kokon niemowlęcy, w niektórych sytuacjach z powodzeniem może on zastępować kołderkę. Dziecko może bardzo wygodnie spędzić w kokonie całą noc. Poza tym, jest to również element niezwykle przydatny, gdy matka karmi dziecko.

Kolor pościeli

Jak się okazuje, często rodzice nieco bagatelizują znaczenie koloru pościeli. Okazuje się natomiast, że kolor to rzecz bardzo ważna. Chodzi o to, że kolory na wiele różnych sposobów oddziałują na psychikę dziecka. Dlatego tez, bardzo złym pomysłem jest kupno kompletu pościeli do łóżeczka w mocnym, jaskrawym kolorze. Pościel taka będzie działała na dziecko bardzo drażniąco, przez co może być ono nerwowe i często płakać pozornie bez żadnej przyczyny.

Niemniej jednak, ciemne komplety też nie są dobre. Najlepsze są względnie jaskrawe, jednak pozytywne kolory, takie jak zieleń czy też kolor błękitny. Czerwone dodatki również są bardzo wskazane. Na pewno należy również zwrócić uwagę na wzory na pościeli. Powinny być one raczej mało skomplikowane oraz uspokajające.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | Szwalnia Snów

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *