Od czego zacząć pozycjonowanie stron www?

0 Comments

pozycjonowanie stron

Istnieje bardzo wiele technik i metod pozwalających na podniesienie pozycji naszej strony lub naszego sklepu internetowego w wynikach wyszukiwarek. W polskich warunkach bierzemy pod uwagę przede wszystkim wyszukiwarkę Google. To właśnie z tej wyszukiwarki możemy zdobyć stosunkowo największy ruch organiczny czyli najwięcej osób które przyjdą do naszego serwisu lub naszego sklepu internetowego bezpośrednio po wpisaniu w pole wyszukiwania odpowiedniej frazy.

Oczywiście na pozycjonowanie sklepów internetowych wpływ ma w bardzo dużym stopniu obrana wcześniej strategia postępowania. Skuteczne metody i strategie, które sprawdzają się w internecie, opierają się głównie na zdobywaniu dużej ilości linków prowadzących do oferowanych przez nas treści lub oferowanych przez nas produktów. Działania te powinny być wspierane również przez bardzo szeroko pojętą akcję promocyjną – zarówno w internecie jak i poza nim. Bardzo dobrze, jeżeli dysponujemy również ciekawymi i interesującymi artykułami, dzięki którym będziemy w stanie zatrzymać na naszej stronie lub w naszym sklepie internautów, którzy trafią tu właśnie z wyszukiwarki.  Cały proces jest jednak znacznie bardziej skomplikowany, dlatego najlepiej powierzyć go ekspertom w zakresie pozycjonowania, na przykład agencji Euro SEO z Krakowa.

Nieco inaczej wygląda w praktyce pozycjonowanie stron internetowych w serwisach nakierowanych głównie na dostarczanie internautom treści. Strategia promocji takiego serwisu powinna opierać się w dużej mierze również na pozyskiwaniu ruchu w sieci społecznościowych oraz na możliwościach jakie takie sieci (jak na przykład Facebook) nam oferują. Niektóre treści są w stanie rozprzestrzeniać się niemal wirusowo i dostarczają przez długi czas wartościowy ruch do naszego serwisu.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *