PACS KARDIOLOGIA

0 Comments


Horizon Cardiology jest to nowoczesny, a zarazem innowacyjny system informatyczny przeznaczony dla kardiologii autorstwa firmy McKesson. Jego główne przeznaczenie to akwizycja, zarządzanie oraz archiwizacja medycznych danych obrazowych uzyskanych z pracowni: hemodynamicznych, echokardiografii, tomografii komputerowej bądź medycyny nuklearnej. System  ten jest w pełni kompatybilny ze standardami DICOM, IHE, HL7 co pozwala na integrację z aparaturą występującą w placówkach służby zdrowia. Dodatkowo system jest zaopatrzony w zaawansowane aplikacje, które błyskawicznie tworzą raporty z procedur medycznych. Lekarze i technicy medyczni mają znacznie ułatwioną pracę dzięki narzędziom pomiarowym oraz trybom prezentacji obrazów. Za pomocą modułowej budowy można skonfigurować oprogramowanie w zależności od potrzeb użytkownika. Zastosowane innowacyjne rozwiązania sieciowe umożliwiają dostęp do danych medycznych z każdego miejsca.

*****************************************************

REKLAMA: Aparat USG – trimed.pl

*****************************************************

Aplikacja Horizon Cardiology Hemo zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla pracowni hemodynamicznej. Umożliwia monitorowanie i rejestrację parametrów hemodynamicznych, obrazów bądź innych informacji związanych z daną procedurą. Aplikacja ta może pracować samodzielnie jak i również w połączeniu z innymi modułami tego systemu. Jego zalety to szybkie przygotowywanie raportów zawierających dane demograficzne pacjenta, krzywe hemodynamiczne, obrazy lub inne informacje związane z parametrami hemodynamicznymi.

Z kolei aplikacja Horizon Cardiology Echo jest narzędziem pozwalającym na szybkie opracowanie danych uzyskanych podczas badań echokardiograficznych. Ten system importuje obrazy i wyniki pomiarów automatycznie. Wbudowane narzędzia umożliwiają m.in. prezentacje obrazów w różnych trybach, wprowadzenie adnotacji oraz wykonanie dokładnych pomiarów. Moduł echo znacznie ułatwia pracę oraz skraca czas jaki jest potrzebny na opracowanie raportu. Zastosowane nowoczesne technologie internetowe umożliwiają dostęp do danych medycznych z praktycznie dowolnego miejsca.

Znacznym odkryciem jest także urządzenie jakim jest holter EKG (inaczej monitor holterowski EKG). Jest to urządzenie rejestrujące pracę serca (czyli EKG) ciągle przez 24 godziny na dobę. Ma to na celu późniejszą szczegółową analizękomputerową pracy tego narządu. Urządzenie to wynalazł amerykański biofizyk Norman Holter, od którego nazwiska wywodzi się nazwa. Zasadniczymi cechami urządzenia są stosunkowo małe rozmiary oraz wygoda w użytkowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *