Suknia ślubna a figura – jak wybrać?

0 Comments

para młoda na ślubie

Każda panna młoda chce na swoim weselu wyglądać jak marzenie. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, ponieważ taki dzień zdarza się tylko raz i powinien tworzyć niesamowite wspomnienia na lata. Dlatego właśnie często poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej trwają miesiącami. Jedna z kluczowych kwestii to oczywiście dobór odpowiedniego kroju do figury.

Nadrzędnym celem jest ukrycie tego, co w figurze niedoskonałe na rzecz wyeksponowania jej mocnych stron. Jak wybrać suknię w oparciu o podstawowe typu kobiecej figury, by cieszyć się pięknym efektem? Jeśli chodzi o suknie ślubne Warszawa (zob.annakara.com) oferuje mnóstwo salonów z profesjonalnym doradztwem.

Posiadaczki figury typu „gruszka” powinny skupić się na podkreśleniu góry stroju. Dekolt łódka, a także gustowny pasek lub kopertowy krój wyeksponują szczupłą talię, a ukryją dół. Warto wybrać taką suknię, która będzie miała prosty dół. Klasyczna „klepsydra” to figura, która niemal we wszystkim wygląda dobrze – trzeba uważać jedynie, by nie przysłonić swoich atutów. Pięknie będzie prezentowała się podkreślona talia oraz plecy odsłonięte, ewentualnie zasłonięte koronką. Z kolei „jabłko” może skusić się na suknię z gorsetem, rozszerzającą się ku dołowi, co pozwoli uzyskać wcięcie w talii.

Dobór sukni do figury może zdziałać cuda – warto poświęcić na to odpowiednią ilość czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *