Zakup nieruchomości

0 Comments

nowe mieszkania

Zakup nieruchomości jest trudnym zadaniem. W trakcie tej czynności możemy popełnić całą masę błędów, które mogą być fatalne w skutkach.

Oferty mieszkań, które możemy znaleźć w internecie najczęściej są wystawiane przez biura nieruchomości. Na początku poszukiwania, mieszkania wielu z z nas odrzuca takie oferty mieszkań, bojąc się wysokiej prowizji od biura. Czy jest to faktycznie dobre? Niekoniecznie.

Biuro nieruchomości zawsze ma jakiegoś agenta, który zajmuje się danym mieszkaniem. Agent taki ma płacone wynagrodzenie, najczęściej jest to prowizja od sprzedanego mieszkania. Lepiej zanim odpowiemy na oferty mieszkań znalezione na stronach intranetowych (warto zajrzeć na www.taniemieszkania.pl), od razu skontaktować się z biurem i nająć agenta. Nie będzie kosztować nas to wiele więcej, a zalety są i to widoczne. Niezależnie od tego czy szukamy mieszkania starego czy potrzebne jest lub są nam nowe mieszkania, warto nająć agenta nieruchomości.

Agent nieruchomości przede wszystkim, po rozmowie z nami będzie wiedzieć, jakiego mieszkania szukamy. Nowe mieszkania i stare mają swoje plusy i minusy. Dobry agent na pewno je z nami omówi. Ponadto sam zapewne już ma pewną bazę mieszkań, a jeśli nam to nie spasuje ,to będzie szukał ofert za nas. Za nas się potarguje, sprawdzi czy sąsiedzi nie są podejrzani albo nie mają złych i upierdliwych nawyków.

Skontroluje dokładnie stan prawny mieszkania, oraz w miarę możliwości będzie starł się wyjaśnić wątpliwości. Ostatecznie doklepie i załatwi za nas wszystkie formalności, związane z samą sprzedażą.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *